SÖKE OVASINDA YAŞANAN SU SIKINTISI DSİ YETKİLİLERİNE İLETİLDİ

SÖKE OVASINDA YAŞANAN SU SIKINTISI DSİ YETKİLİLERİNE İLETİLDİ

Highslide JS

Söke Ovasında hemen her yaz sulama suyu sıkıntısı bir şekilde gündeme geliyor.  DSİ Bölge Müdürlüğüne ziyaret edilerek sorunun Bölge Müdürlüğü nezdinde yetkililere iletilmesi kararlaştırıldı.

Söke Ziraat  Odası Meclis Başkanı Yılmaz Özel, Ziraat Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Kemal Kocabaş, Borsamız  Yönetim Kurulu Başkanı Salih Deniz Günal, Söke Ovası Sulama Birliği Başkanı Necdet Özekmekçi, Söke Ovası Sulama Birliği Müdürü Ömer Yıldız ve Tuzburgazı Muhtarı Recai Tuncel katıldılar. Söke ekibi hem göreve yeni başlayan DSİ Bölge Müdürü M. Akif Balta’yı makamında ziyaret ettiler hem de Söke Ovasında yaşanan su sıkıntısını dile getirdiler.

Söke Ovasında 10 gündür su sıkıntısının yaşanması üzerine bir ekip olarak DSİ Bölge Müdürlüğüne giderek sorunları anlattıklarını söyleyen Söke Ziraat Odası Başkanı M. Kemal Kocabaş, su sıkıntısıyla ilgili yaptığı açıklamada “Bilindiği gibi Söke Ovasına Adıgüzel Barajı, Çine Adnan Menderes Barajı ve İkizdere Barajlarından su veriliyor. Bu barajlarda yaşanacak sıkıntı üreticileri zor durumda bırakıyor. Su sıkıntısının kaynaklanma sebeplerinden biri Çine Adnan Menderes Barajı elektrik üreten tribünlerinde arıza meydana gelmesinden kaynaklandı. Bir ikinci durum Adıgüzel Barajı Kapaklarının Ramazan Bayramı sonrası açılmasından meydana geldi. Sıçakların bastırmasıyla su ihtiyacı kendini daha da hissettirdi. DSİ zamanında su veremedi. Bu sorunun giderilmesi amacıyla Söke ekibi olarak DSİ Bölge Müdürü M. Akif Balta’yı makamında ziyaret edip sıkıntıları anlattık. Sorunu ilettik. Gerekli su verilmeye başlandı. 3-4 gün içinde sıkıntı tamamen çözülür. Saniye’de 40 metreküp su verilmesi Söke’nin ihtiyacını karşılayacak. ”dedi


Tarih : 2017-07-06 / Yer :
Hit : 863