Saygıdeğer Üyelerimiz;

Söke Ticaret Borsası 10.09.1966 günü faaliyete geçmiştir. Kurucuları ve ilk yöneticileri Muzaffer KAYHAN, Ekrem KARAKAŞ, Behzat ULUSOY, Fahrettin ÖZÇAKIR ve Tevfik GÖKTEPE´dir. İsimleri geçen kişilerin çabaları sonucu Söke Ticaret Borsası kurulmuştur.

Türkiye’nin tarımsal ihracatının yüzde 17’lik dilimin içinde etkin rol alan Söke Ovası pamuk, buğday ve zeytin bu alanlarda öncülük etme ve kamuoyu motive etme sorumluluğu bulunmaktadır. En Büyük Projemiz olan İzmir Ticaret Borsası %25 ve Aydın Ticaret Borsası %25 ve Borsamız %50’lik hisse ile kurmuş olduğumuz, Büyük Menderes Tarım Ürünleri Lisanslı Depoculuk A.Ş.’nin Pamuk ve Zeytinyağı ürünlerinin depolanmasını hedeflemekteyiz. Birlikte yoğun çalışmalar sarf ettiğimiz lisanslı depoculuğun Söke’mize kazandırılması için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Öncelikle bağlı olduğumuz 5174 sayılı kanun gereği gerekli izin başvurularımız Ticaret Bakanlığı’na ilettik. Bölgemizde GEKA’dan %100 hibe desteği alarak fizibilite çalışması gerçekleştirdik. Söke’ye yapılacak olan bu büyük yatırımı en kısa zamanda Söke’mize kazandırmayı hedefliyoruz.

Ticaret Borsamızda TSE EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi uygulanmaktadır ve Ticaret Borsamız TOBB akreditasyon sistemine göre akredite borsa olup üyelerine Beş Yıldızlı hizmet sunmaktadır.

Misyonumuzu belirlerken de üyelerimizin sektörlerinde gelişimlerini sağlamak için uygun ortamlar hazırlayarak, bölgemizin ekonomisini geliştirmek amacıyla gerekli çalışmaları en iyi şekilde yerine getiren, bulunduğu bölgede sosyal sorumluluk projelerinde etkin rol oynayan, personelin mesleki eğitimlerini belli programlar dâhilinde sağlayarak, hızlı ve güvenilir hizmet ortamı sağlayan KYS ve Akreditasyon gerekliliklerini yerine getirerek sürekli iyileştirme çalışmaları yapan bir kuruluştur. Vizyonumuz ise Kurumsallık sürecini tamamlayıp, Söke de üretilen tarım ürünlerine ve üreticisine değer katarak, Tarım ve ticaret sektörünün gelişmesine katkı sağlayacak çalışmalar ile ülke ve dünya çapında örnek ve lider kurum olabilmektir. Söke Ticaret Borsası olarak belirlediğimiz Misyon ve Vizyonumuza göre yol haritamızı çizdiğimizi siz değerli üyelerimize belirtmek isteriz.

Söke Ticaret Borsası’nın yenilenen internet sitesinin amacı da üyeleri arasındaki bilgi paylaşımını hızlandırmak, iletişimin önündeki formaliteleri kaldırmak ve Türkiye’nin tarımda büyük etkisi olan Söke Ovamızın  dünyada daha güçlü bir konuma taşınmasına hizmet etmek olacaktır.

Söke Ticaret Borsası olarak Meclis, Yönetim ve Personelimiz ile birlikte daha çok çalışacağımız ve her zaman kendimizi geliştirerek sizlere daha iyi bir hizmet sağlayacağımıza inanarak, siz değerli üyelerimiz için güzel işler yapacağımızı belirtmek isterim.

 

Saygılarımla;

A.Nejat Sağel